Zdanění náhrad

25.01.2019

Ještě ke zdaněním náhrad... Zaujala mne tato vyjádření církevních představitelů:

"Zdanění náhrad je nevkusné. Církve nejsou nenasytné, ale stát pošlapává práva. Je to vážný signál ohrožení demokracie v naší zemi."

Daniel Ženatý, synodní senior ČCE a předseda ERC

"Když pořád chtějí přepočítávat tzv. církevní restituce, tak za zničené osudy, vraždy a věznění, internace a šikany stovek a tisíců kněží, řeholnic, věřících laiků a jejich dětí, co nemohly studovat, by se komunisté nedoplatili."

Tomáš Petráček, vysokoškolský pedagog a kaplan

"Ježíš Kristus vstal z mrtvých! Vše ostatní je sekundární včetně již tolikrát se v historii opakujících konfiskací."

Tomáš Holub, plzeňský biskup ŘKC

"Komunisti se učí jak zakroutit krkem již od roku 1929. Jsou v tom fakt dobří a mají praxi. Bestialita jim šla líp než esesákům (rozhodně déle). A krást taky umí. To dneska za veřejné podpory neonacistů, sociálních demokratů a hnutí Ano, taky předvedli.  Ale, i kdyby ukradli všechno a znovu začali posílat lidi do lágrů, přece nás nezlomí.  Věřím, že i církevní lídři konečně pochopili k čemu jim jsou ty medaile, který převzali, a kolik stály ty rautíky v hradních sálech. Snad taky pochopili, že to nebyli islamisté, homosexuálové nebo divadelní hra v Brně, ale právě komunisti a neonacisti, kteří ruku v ruce likvidují všechno, co jim stojí v cestě, a rozkládají hodnoty, na kterých skutečně Evropa vznikla.  Jak zpívají The Tap Tap: Fňukat nikdy nebudem... Ani to není třeba. Naše židovské sestry a židovští bratři, i tisíce kněží a křesťanů v kriminálech, taky nefňukali. Takže zdanění církevních restitucí je opravdu jen malý škrábnutí, taková moucha, co spadla do kafe. Jdeme dál a nevzdáváme se." 

Filip Štojdl, plzeňský biskup CČSH