Neděle - 28. února

Vzhledem ke zhoršení epidemiologické situace a šíření nebezpečné britské mutace koronaviru se v neděli 28.2. nebudou konat bohoslužby. Modlitebna však zůstane otevřena od 9 do 10 hod k osobnímu ztišení a farář bude k dispozici zájemcům k duchovnímu rozhovoru.

Povzbuzujeme členy sboru i jeho sympatizanty k trpělivosti, osobním modlitbám, duchovní četbě, sledování televizního nebo některého z on-line přenosů/záznamů bohoslužeb. Dále k meditativním vycházkám do přírody a především k vzájemné podpoře druhých po telefonu či emailu. Doufáme v obnovení možnosti setkávání a modlíme se za to, stejně jako za všechny ve náročných a těžkých situacích.

Staršovstvo  sboru

POHŘEB SVATOPLUKA KARÁSKA


VRÁCENÍ VSTUPNÉHO

Před rokem jsme připravili ve spolupráci s Hradeckým slunovratem tři akce - březnový koncert Půljablkoně, dubnový koncert Jardy Svobody a červnový poslechový večer hudebního publicistky Jiřího Černého. Vytiskli jsme plakáty, dali ve známost termíny konání a dokonce prodali část vstupenek. Z pochopitelných důvodů se akce nemohly uskutečnit a ani dnes není jisté, kdy to bude možné. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vrátit oproti zakoupeným vstupenkám všem zájemcům peníze za vstupné. Máte-li o ně zájem, ozvěte se do konce února emailem na opava@evangnet.cz, případně smskou na tel.: 739 517 284, abychom dohodli způsob (v hotovosti, převodem na účet). Nevyzvednuté peníze začátkem března věnujeme na rekonstrukci kostela sv. Janů. A těšíme se na setkání při nějakém koncertě, besedě, poslechového nebo cestopisného večera, jakmile budou podmínky pro konání příznivější.

foto: Petra VavrečkováPF 2021

Přání, aby rok 2021 přinesl méně korony a více potkávání se, blízkosti a radosti.

Poděkování všem, kteří jakkoli napomohli tomu, že se opavští evangelíci ani v roce 2020 nestali vyhynulým druhem.

22. 12. 2020 - Zpravodaj advent 2020 - vložen do části ZPRAVODAJ.
OBNOVENÍ BOHOSLUŽEB OD 7. 2. 2021
I když stále platí 5. stupeň epidemiologického plánu PES obnovujeme od 7. 2. konání bohoslužeb.
Početní limit vzhledem k velikosti našeho sálu a předsálí je 10 osob - včetně faráře a varhaníka. Nezbytná je předchozí rezervace. Buď telefonicky na 739 517 284, případně e-mailem: opava@evangnet.cz 
Rozpis s průběžně aktualizovaným počtem volných míst najdete v sekci  "bohoslužby".
MÁTE ZÁJEM DOSTÁVAT JEDNOOU TÝDNĚ ZPRÁVY Z FARY A SLOVO NA NEDĚLI, FARÁŘ VÁS RÁD ZAŘADÍ DO ADRESÁŘE.
Mnohé sbory nabízí on-line přenosy, případně záznamy bohoslužeb, je-li vám blízká tato forma, zde je jejich rozcestník:
Jedinečné bohoslužby s kázáním seniora Jana Keřkovského a hudebním doprovodem dvou violoncell zde:

KONEČNÝ VÝTĚŽEK DÍLNY - 12.050 Kč!!! SKVĚLÉ! DĚKUJEME!

Do adventního času vstoupíme v neděli 29. listopadu. Zveme Vás na bohoslužby a následný benefiční prodej adventních věnců i dalších domácích výrobků.

Chceme tímto způsobem stejně jako v předchozích letech vybrat potřebnou finanční částku na školné pro ugandského chlapce Allana, kterého podporujeme v rámci "Adopce na dálku". Jelikož je nutné respektovat vládní nařízení o maximálním počtu účastníků (aktuálně 20), budeme rádi, když nám dáte předem vědět o tom, že se chystáte přijít. Bude-li třeba, sejdeme se během dopoledne třeba nadvakrát, či natřikrát. Několik výrobků už čeká na Vás, další vznikají! Letošní novinkou budou stylové vánoční roušky.

Jednotlivé věnce je možné si předem zamluvit, cena 250 Kč za kus.

Velké díky všem, kteří do přípravy zapojili!Hezké dny nelehké době navzdory!

Už dorazily i marmelády a svíčky, které si budete moci v neděli také zakoupit. A neustále se nám tu množí věnce... Kdo říkal, že letošní "dílna jakou svět neviděl" bude v mnohem menším rozsahu oproti předchozím ročníkům, tak se spletl!

Už si můžete prohlédnout avizované vánoční roušky, dále kalendáře, andílci, perníčky... Přibylo také několik dalších věnců na prodej, jeden hezčí než druhý...

Tak se nám nabídka pěkně rozrůstá... A to ještě zdaleka není všechno! Co takhle letos někomu udělat radost domácím kořením nebo bylinkovým čajem?

6.11.2020 - V menu ZPRAVODAJ je nově umístěn zpravodaj podzim 2020

Chystané akce (pozvánky budou postupně zveřejněny)

?????     Dá-li Bůh a korona, určitě se před námi mnoho pěkných akcí! :-)