2. NEDĚLE ADVENTNÍ - 6. 12.

Zvema Vás na bohoslužby v obvyklý čas v 9 hod. Jejich tématem bude "trpělivost". Podle aktualizovaných mimořádných opatření může být účastníky obsazeno max. 30 % míst k sezení, což v našem případě je 21 židlí v modlitebně a 3 židle v předsálí. Souběžně s bohoslužbami budou mít děti nedělku.

V případě potřeby budou od 10 hod následovat bohoslužby druhé, aby se na všechny zájemce dostalo a nikdo se nemusel odcházet domů jako "přespočetný".

Pokud chcete přijít, ozvěte se br. faráři e-mailem nebo smskou, usnadníte tak vzájemnou domluvu. Stačí do sobotního poledne. Díky!

ADVENTNÍ POZVÁNÍ

Do adventního času vstoupíme v neděli 29. listopadu. Zveme Vás na bohoslužby a následný benefiční prodej adventních věnců i dalších domácích výrobků.

Chceme tímto způsobem stejně jako v předchozích letech vybrat potřebnou finanční částku na školné pro ugandského chlapce Allana, kterého podporujeme v rámci "Adopce na dálku". Jelikož je nutné respektovat vládní nařízení o maximálním počtu účastníků (aktuálně 20), budeme rádi, když nám dáte předem vědět o tom, že se chystáte přijít. Bude-li třeba, sejdeme se během dopoledne třeba nadvakrát, či natřikrát. Několik výrobků už čeká na Vás, další vznikají! Letošní novinkou budou stylové vánoční roušky.

Jednotlivé věnce je možné si předem zamluvit, cena 250 Kč za kus.

Velké díky všem, kteří do přípravy zapojili!Hezké dny nelehké době navzdory!

Už dorazily i marmelády a svíčky, které si budete moci v neděli také zakoupit. A neustále se nám tu množí věnce... Kdo říkal, že letošní "dílna jakou svět neviděl" bude v mnohem menším rozsahu oproti předchozím ročníkům, tak se spletl!

Už si můžete prohlédnout avizované vánoční roušky, dále kalendáře, andílci, perníčky... Přibylo také několik dalších věnců na prodej, jeden hezčí než druhý...

Tak se nám nabídka pěkně rozrůstá... A to ještě zdaleka není všechno! Co takhle letos někomu udělat radost domácím kořením nebo bylinkovým čajem?

6.11.2020 - V menu ZPRAVODAJ je nově umístěn zpravodaj podzim 2020

Nouzový stav a život sboru

Od 22. 11. obnovujeme konání bohoslužeb za dodržení všech mimořádných opatření - zde je jejich průběžně aktualizovaný rozpis: www.ustredicce.cz

Vzhledem k pokračování nouzového stavu až do odvolání pozastavena tato sborová setkání: nedělní škola, biblické hodiny, Mraveniště, nácvik zpěvu a náboženství pro děti. Mládež má své on-line schůzky. 

Každou středu a neděli zveme k tomu, abychom se ve 20.00 hod na dálku spojili ke společným modlitbám.

Na stránkách www.e-cirkev.cz najdete leccos zajímavého a povzbudivého, co může pomoci tento čas překonat - každodenní úvahy "Slovo na doma", nahrávky písní a přednášek, texty modliteb, zamyšlení na žalmy, odkazy na on-line bohoslužby a dlouhou řadu dalších inspirativních materiálů.

Farář bude připravovat a koncem týdne rozesílat "Slovo na neděli". V případě potřeby, zájmu či ve chvílích osamění nebo náporu starostí ho neváhejte kontaktovat telefonicky (739 517 284) či emailem (pavel.janosik@evangnet.cz). Simona Kopecká ve spolupráci s dalšími učitelkami nedělní školy chystá něco pro děti. Uvítáme nápady, jak na dálku a navzdory těžkostem přece jen tvořit podpůrné společenství.

Synodní rada adresovala 15.10. sborům a kazatelským stanicím dopis, v němž se mimo jiné píše:

Povzbuzujme se navzájem nadějným slovem o tom, že opuštěním stávajících zvyklostí nekončí zázrak života, že změnou dosud obvyklého způsobu života se příchod Božího království nepřibrzdí, ani nezastaví.

Hledejme v těžké situaci lásku, naději, víru; přejme je sobě, svým blízkým a milým, i lidem za hranicemi rodin a sborů.

A především se modleme za nemocné, umírající, ty, kterým zemřel blízký člověk; za pracovníky ve zdravotnictví, Diakonii, Charitě, sociálních službách; ty, kdo o nemocné pečují doma; pracovníky církví, kteří šíří naději evangelia do míst, kde naděje chybí; za ty, kdo povzbuzují sebe i ostatní vzdor šířící se nemoci; žáky, studenty, jejich rodiče, i sami za sebe; trpící v uprchlických táborech; trpící a vězněné v zemích, kde vládne strach a násilí.

To vše v naději, že Kristus zvítězil nad smrtí. A proto - ať žijeme či umíráme - ani zlá nemoc nezruší jeho vztah k nám.

konference o potenciálu církevních staveb - ODLOŽENO

sobota 24. 10. 2020, Hodslavice, evangelický kostel


Chystané akce (pozvánky budou postupně zveřejněny)

28.-29.11.   Adventní dílna a přespávačka na faře